Időfelbontott mikrohullámú méréstechnika fejlesztése ultragyors modulációs technikával

BSc szakdolgozat téma - alkalmazott fizika
2016/17/2.
Simon Ferenc
f.simon@eik.bme.hu
Fizika Tsz.
egyetemi tanár
Sági Olivér
Fizika BSc - alkalmazott fizika

kísérletező kedv, angol nyelvtudás, jó tanulmányi eredmények

A mikrohullámú méréstechnika fontos része a szilárdtestkutatásban használt eszköztárnak. A szóan forgó módszerek a mikrohullámú ellenállásmérés és az electron spin rezonancia. Mindkét módszerről elmondható, hogy az ún. folytonos üzemű mérésekben a méréstechnika jól kidolgozott. Nemrégiben vált lehetővé a ns időfelbontású mérések elvégzése, mivel ilyen gyors kapcsolási idejű vezérlő eszközök és ebben az időtartományban működő oszcilloszkópok váltak elérhetővé. A jelentkező feladata ezen eszközök segítségével a laborunkban működő mikrohullámú méréstechnika fejlesztése különös tekintettel az ún. transzmissziós ESR mérések elvégzése céljából, amellyel fémekben a spin-diffúzió jelensége vizsgálható.