Modern mérési módszerek az erdőgazdálkodásban

Modern measurement methods in forestry
BSc szakdolgozat téma - alkalmazott fizika
2023/24/2.
Dr. Lenk Sándor
lenk.sandor@ttk.bme.hu
BME Atomfizika Tanszék
Gádoros Patrik
gadoros.patrik@ttk.bme.hu
Intézet/Tanszék:
BME Atomfizika Tanszék
tudományos segédmunkatárs

Nyitott személyiség, gyakorlati érzék. A programozási és statisztikai ismeretek előnyt jelentenek.

A BME Atomfizika Tanszéke együttműködésben áll a brazíliai UEFS (Universidade Fderal do Espírito Santo) kutatóival (Projekt azonosító: 2021-1.2.4-TÉT-2021-00052). Ennek keretében a helyszínen, egy közös mérési kampány keretében megismerte a partnerintézet modern távanalítikai (LIDAR, hiperspektrális kamera) valamint in vivo növényélettani (gázcsere analízis, hőkamerás) mérési módszereit. A közös munka során a brazíliai partner az in vivo méréstechnikáit, míg a tanszéki résztvevők a saját fejlesztésű fluorométereiket használták. A mérések célja Eucalyptus növényeken a szárazság stressz korai kimutatása volt.

A jelölt feladata, hogy értse meg és dolgozatában foglalja össze a partnerintézet által használt mérési módszerei közül néhánynak méréstechnikai, műszaki fizikai alapjait. A Tanszéki kollégák által mért fluoreszcencia mérések eredményeit korszerű adatelemzési eszközökkel vizsgálja, elemezze.