Energetikai reaktorok szerkezeti kialakításának jellemzői, osztályozásuk. A jelenleg alkalmazott, valamint a harmadik és negy edik generációs típusok jellemzői. A különböző típusok jellegzetes igénybevételi viszonyai, a szerkezeti anyagokkal szemben támasztott követe lmények.
Reaktorokban alkalmazott anyagok. Üzemanyagok (urán, plutónium, keramikus és diszperziós üzemanyagok. urán-dioxid, plutónium-dioxid és MOX-üzemanyag). Reaktivitás-kompenzáló, illetve reaktivitás-szabályozó anyagok (bórvegyületek, ritka földfémek, hafnium, ezüst, indium, kadmium). A reaktortechnika szerkezeti anyagai (alumínium, cirkónium, ausztenites, perlites és krómtartalmú rozsdamentes acélok, nikkel alapú ötvözetek). A sugárvédelem anyagai. Gyártási, ellenőrzési kérdések. A szerkezeti anyagok fejlesztés ének irányai.
Az üzemi igénybevétel (nyomás, ciklikusság, dinamikus igénybevétel) és a környezet (sugárzás, hőmérséklet, korrózív közeg) ha tása a reaktor anyagok tulajdonságaira. Károsodási folyamatok (sugárkárosodás, korrózió, termikus öregedés, fáradás), károsodási hatások (elridegedés, repedések keletkezése és terjedése), monitorozásuk. Reaktortartály sugárkárosodása. Öregedéskezelés, a hosszú távú üzemelteté s feltételei. A nyomástartó berendezések szerkezeti integritásának elemzése (törésmechanikai közelítések). A szerkezeti megbízhatóság vizsgálata (kvantitatív kockázat elemzése, valószínűségi törésmechanikai elemzések).