Jól indult a félév – újra „gatyába ráztuk” a fizikatudásunkat

2022.09.26

Műegyetemi hagyományként újból rendhagyó fizikaórával és látványos kísérletekkel nyitotta meg az őszi tanévet Härtlein Károly mesteroktató.

Leendő BME-s hallgatókként köszöntötte a bemutatón megjelent diákközönséget nyitó beszédében Charaf Hassan, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME VIK) dékánja. Rendhagyó módon, ezúttal ugyanis a BME VIK adott otthont a Q épület Simonyi Károly termében megtartott teltházas előadásnak. A BME Természettudományi Kar (BME TTK) Fizika Intézete 2017 óta szervezi meg a Tanévkezdő Gatyábarázó Fizikaóra” kezdeményezést, amelyre a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásokat és tanáraikat, valamint a BME TTK Science Camp tábor résztvevőit várták a szervezők.