Ösztöndíj-lehetőségek

A BME hallgatójaként számos ösztöndíj- és pályázati lehetőség közül választhatsz:

A Hallgatói Képviselet átlal gondozott ösztöndíjakról itt tájékozódhatszhttps://ttkhk.bme.hu/palyazatok/.

A leendő BSc hallgatóink pályázhatnak az EKÖP-24 ösztöndíjra. Pályázati kiírás itt: https://www.bme.hu/ekop

A BME többlettámogatásokat nyújt azoknak a hallgatóknak, akik a képzéshez kapcsolódó OKTV vagy nemzetközi diákolimpiai eredményeket értek el és pályázatukat az egyetemre nyújtják be. Az ösztöndíj célja a középiskolai tanulmányaikat sikeresen befejező, a középiskolai tudományos tanulmányi versenyen eredményesen teljesítő, alapképzésre, osztatlan mesterképzésre jelentkező, elsőéves tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása. A műegyetem az alábbi támogatásokat nyújtja a kategória pályázóinak:

• témavezetői segítség a pályázat és a kutatási terv elkészítéséhez,
  • témavezetői támogatással kialakított kivételes tanulmányi rend, magasabb félévben külföldi részképzés lehetőségével,
  • ingyenes kollégiumi elhelyezés a  pályázati támogatás időszakára.

Az ingyenes kollégiumi elhelyezésre vonatkozó igényt a pályázat benyújtását követően a rekikt@bme.hu címre küldött kérelemben lehet jelezni 2024. július 12–ig! A BME támogatásnál az alábbi, korábban elért (2022, 2023, 2024 évi) eredmények vehetők figyelembe:

• Biológia, fizika, informatika (mindkét kategória), kémia, matematika OKTV-n elért 1-10. helyezés;
  • Nemzetközi Biológiai Olimpián, Nemzetközi Fizikai Olimpián, Nemzetközi Informatikai Olimpián,
  • Nemzetközi Kémiai Olimpián, Nemzetközi Matematikai Olimpián egyénileg elért arany-, ezüst-, bronzérem, illetve különdíj vagy dicséret;
  • Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen elért 1-10. helyezés;
  • Szakmai Előkészítő Érettségei Tárgyak Versenyén elért 1-10. helyezés;

Kérdés esetén a pályázók az illetékes kari EKÖP ügyintézőt kereshetik. Megkérjük a pályázókat, hogy a pályázati adatlap kitöltése előtt keressék fel kari EKÖP ügyintézőjüket!

Természettudományi Karra felvételizők : Adamis Viktória (adamisviki@ttdh.bme.hu)