Kari PhD díjak

A TTK három doktori iskolája a kiváló PhD hallgatók részére minden évben ifjúsági kutatási díjat adományoz.

A Fizikai Tudományok Doktori iskola a Zemplén Győző Kari Ifjúsági Kutatási Díjat Bojtor Andrásnak adományozta.

Bojtor András kutatómunkájában az új típusú napelemanyagok alap és alkalmazott kutatás határterületén tevékenykedik Kooperatív Doktori Program keretében a Semilab ZRT-vel közösen. Színvonalas eredményeket ért el a perovszkit alapú napelemanyagok vizsgálati módszereiben.

A Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola a Kőnig Gyula Ifjúsági Kutatási Díjat Tóth Csabának adományozta.

Tóth Csaba a félcsoportelmélet területén végzett eredményes tudományos kutatásainak elismeréseként kapta meg díjat. Összes publikációinak száma 6, az ezekre kapott független hivatkozások száma 23.

A Pszichológia Doktori Iskola a Julesz Béla Ifjúsági Kutatási Díjat Kovács Petrának adományozta.

Kovács Petra doktori munkája során hallássérültek rehabilitációjában és életminőség-javításában fontos pszicholingvisztikai területen tevékenykedik, nemzetközi együttműködés keretében. Számos minőségi publikációt jelentetett meg a területen.