A tantárgy elsődleges célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a kísérleti és alkalmazott fizikai munkában gyakran alkalmazott alapvető áramkörök működésének és tervezésének az alapjait..
A tárgy a Kísérleti fizika 2, és a Kísérleti fizika gyakorlat 2 tematikájára épül, melyek keretében a hallgatók elsajátítják a lineáris elektronika fizikai alapjait (Maxwell-egyenletek, Kirchoff-törvények, ellenállás, kapacitás, induktivitás fogalma, komplex impedancia, bekapcsolási jelenségek , RLC áramkörök). A félvezető eszközök precíz fizikai alapjait a hallgatók a későbbiekben, az Elméleti szilárdtestfizika, illetve Alkalmazott szilárdtestfizika
tárgyak keretében sajátítják el, így az Elektronika tárgy keretében csak a félvezető eszközök fenomenologikus modelljeit tárgyaljuk.
A tárgy tematikája: A lineáris elektronika fizikai alapjainak rövid átismétlése. Lineáris elektronikai építőelemek: i deális ellenállás, kapacitás és induktivitás; szórt (parazita) paraméterek; feszültség- és árammérők; feszültség és áramforrások. Alapvető passzív egyenáramú és váltóáramú kapcsolások: hídkapcsolások, feszültségosztók, szűrő áramkörök, transzformátorok. Bevezetés az összetett egyen- és váltóáramú lineáris hálózatok számítási módszereibe. Nemlineáris áramkörök analízisének módszerei. Kisjelű modellek, a torzítás fogalma. A dióda, a bipoláris és a térvezérlésű tranzisztorok karakterisztikái, az eszközök kis- és nagyjelű modelljei. Aktív analóg áramkörök, bipoláris és térvezérlésű tranzisztoros erősítők, egyenirányítók. A visszacsatolás fogalma, és alkalmazása. Műveleti erősítők legfontosabb paraméterei és alkalmazásai. Invertáló és nem invertáló erősítő kapcsolás, összeadó áramkör, differenciáló és integráló áramkör, schmitt-trigger kapcsolás, oszcillátor kapcsolások. Speciális összetett áramkörök (tápegységek, szabályozók) és áramkörök védelme.