1, Bevezetés: Mi egy tevékenység eredménye? Miért nem tudjuk az eredményt egyértelműen rögzíteni? Miért kell a biztonsággal foglalkozni?
2, A bizonytalanság forrásai: A fizikai modellről. Sajátértékfeladat, peremérték-feladat. Használható modell: stabilitás, kevés paraméter. A modell feltevései, azok ellenőrzése. Példák: káosz, turbulencia, plazma instabilitásai. Ember és gép együttműködése(1): pszichikai jelenségek.
3, A valószínűség: Gyakoriság és a tudáshiány mértéke: valószínűség. A valószínűség meghatározása. Epidemiológiai módszerek. Ritka események (technológia, kozmikus katasztrófa). A valószínűség és a közvélemény. A közlekedés és a dohányzás megítélése. Mi az elfogadható
valószínűsége egy BKV jármű balesetének? Meteorológia, földrengések előrejelzése.
4, Tudomány és technika: Mit tud egy gép? Turing hipotézis, eldönthetetlen probléma. Hiba, hibázás gyakorisága. Szoftver és hibája. Hardver és hibája. Hibakeresés, tesztelés.
5, Biztonság elemzése(1):Hibadetektálás, diagnosztika. Eseményfa. Hibafa. Az egyes ágak valószínűsége és következménye. A kockázat fogalma.
6, Ember és gép: Ember és gép együttműködése (2). Emberek együttműködése. A hierarchia. Az emberi tényező (előreláthatóság, kiszámíthatóság, befolyásolhatóság). Konfliktusok, konfliktushelyzetek.
7, Biztonság elemzése(2): A balesetek elemzése. „Near miss” helyzetek. Az okok felderítése. Mi van ha nem teljesülnek a feltevések? A biztonság mérnöki aspektusai. Öregedés, kopás, karbantartás. Méretezés.
8, A kockázat kezelése: Kockázatelemzés. Adatok gyűjtése elemzése. Menedzselés. Kockázat, racionalitás, kommunikáció. Egy rendszer és
elemeinek kockázata. Bizonytalanság, érzékenység.
9, Az atomerőmű.Tervezési szempontok. Üzemeltetési szempontok. Ellenőrzés. A biztonság helyzete.