BME Science Campus, április 3. - Aszódi Attila online előadása

Szeretettel hívunk minden érdeklődőt a BME TTK ScienceCampus tudománynépszerűsítő előadássorozatának következő előadására, ami a vírus miatt online, a BME TTK YouTube csatornáján lesz:

Dr. Aszódi Attila (BME Nukleáris Technikai Intézet):
Mit tanulhatunk egy ipari katasztrófából?
Csernobil és Fukushima üzenetei a jövő mérnökeinek

április 3. (péntek) 16.00-17.00

helyszín:

Egy repülőgép lezuhanása, egy űrrepülőgép vagy egy atomerőmű balesete mind olyan esemény, ami nagy sajtófigyelmet és közérdeklődést vált ki. Amíg a lakossági megítélés egyénről egyénre változik, a mérnökökben általában az merül fel elsőként: mi okozta a bajt és hogyan lehet elkerülni a jövőben. Az előadás ezen, történelmileg is meghatározó eseményeknek a műszaki, mérnöki aspektusait dolgozza fel - és természetesen a mostani vírushelyzetre is kitér kicsit.

További információ és megközelítés:

Az előadásokkal elsősorban a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásokat célozzuk meg, de minden érdeklődőt szeretettel várunk!