Világsiker! Műegyetemi fejlesztés nyerte az EURATOM Nukleáris Innovációs Díját

2022.05.31

A legkorszerűbb grafikus processzorokra kifejlesztett reaktorszimulációs programmal nyert EURATOM Nukleáris Innovációs Díjat a BME Természettudományi Kar kutatócsoportja.

Az atomreaktorok biztonságosabbá tételéhez járul hozzá jelentősen a BME Természettudományi Kar (BME TTK) Nukleáris Technikai intézetének frissen díjazott fejlesztése, a szinte teljes pontosságú neutronfizikai számítást lehetővé tévő GUARDYAN számítógépes program. Az atomreaktorokkal szemben folyamatos elvárás a magas biztonsági színvonalú működés, aminek egyik záloga, hogy a bennük lezajló folyamatok a legkorszerűbb informatikai eszközökkel nagy felbontásban leírhatók legyenek. Az EURATOM Nukleáris Innovációs Díját 2022. május 31-én Légrády Dávid, a BME TTK Nukleáris Technikai Intézet egyetemi docense, a kutatócsoport vezetője vette át a FISA 2022 konferencia keretében a franciaországi Lyonban.