Kapilláris-szenzor alapú immunfluoreszcens mérőrendszer adatfeldolgozó egységének kialakítása

Realization of the processing unit of a capillary-sensor based immunofluorescent system
BSc szakdolgozat téma - alkalmazott fizika
2022/23/2.
Dr. Barócsi Attila
barocsi.attila@ttk.bme.hu
Fizika Intézet, Atomfizika Tanszék

Biofizikai, optikai és elektronikai érdeklődés, kísérletező beállítottság, angol nyelvtudás, önállóság.

A BME Fizikai Intézet Atomfizika Tanszéke résztvevője a Kvantuminformatikai Nemzeti Laboratóriumnak, amelynek egyik iránya, hogy alacsony fotonszámú kvantumoptikai méréseket hajtunk végre biológiai mintákon. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központtal (NAIK) közösen kifejlesztettünk egy kapilláris-szenzor alapú optikai mérőrendszert, amely a kapilláris belsejében megvalósított immunfluoreszcens reakcióból származó jelet méri penészgomba-méreganyagok érzékeny kimutatására.

Feladat: A mérőrendszer analóg jelének feldolgozása A/D konverterrel és számítógépes megjelenítése beágyazott számítógép segítségével, valamint részvétel a teljes mérőrendszer kompakt megvalósításában.