Végtelenül nagy siker a BME új fizikus-mérnök szakjának indítása

2023.08.04

Matematikailag végtelen volt a Természettudományi Kar fizikus-mérnök szakára jelentkezők számának növekedése. A szak ugyanis idén indult.

A Műegyetem magas pontszámok és az emelt szintű érettségi követelményének megtartása mellett is 5%-kal növelni tudta a 2023/2024-es tanév alapszakjaira felvett hallgatók számát.

A legnagyobb növekedés a Természettudományi Kar esetében volt, ahol az új fizikus-mérnök szak esetében a növekedés mértéke matematikailag végtelen: az ősszel újonnan induló, angol nyelvű képzésen komoly túljelentkezés, 398 pontos minimum ponthatár, és a Műegyetemen az egyik legmagasabb, 453 pontos átlagpontszámával összesen 75 magyar hallgatót vettünk fel a külföldi jelentkezők mellett, akik ősszel közel 40 Fizika BSc hallgatóval párhuzamosan kezdik meg tanulmányaikat.