Levél a BSc gólyáknak - 2024

Kedves Gólyák!

Gratulálunk a felvételihez és köszöntünk Benneteket a BME TTK-n!

Szeretnénk Titeket tájékoztatni néhány fontos dologról, ezért kérünk, ezeket a sorokat alaposan olvassátok végig:

Gólyatábor

Szeretnénk figyelmetekbe ajánlani a gólyatáborunkat, amely 2024. augusztus 20-23. között kerül megrendezésre Balatonlellén, a BME Ifjúsági Táborban. Részvételi díj: 39 000 Ft, amely magába foglalja a szállást, az étkezést, az italfogyasztást, egy pólót és a programokon való részvételt.

Jelentkezni és befizetni augusztus 12. éjfélig lehet a bmejegy.hu oldalon, ahol egy rövid bemutatkozást kell írnod, és jelezned, hogy szeretnél-e velünk utazni a táborba. A megfelelő méretű póló rendeléséhez kérjük, hogy aki tud, augusztus 8-ig jelentkezzen!

közös utazáshoz 2024. augusztus 20-án délelőtt 10:00-ig gyülekezünk Vérmezőn. A tábor előtt a jelentkezőknek ki kell tölteniük egy űrlapot, hogy szeretnék-e, hogy a szervezők vegyenek neki vonatjegyet vagy egyénileg elintézi. A többiekkel, akik nem Budapestről utaznak, 12:30-kor találkozunk a balatonlellei vasútállomáson. A táborba 13:00-tól léphettek be, ekkor kezdődik a regisztráció 14:45-ig. Kérünk Titeket, ha hamarabb vagy később érkeztek, mindenképp értesítsétek előtte a szervezőket!

Amit mindenképpen hozzatok magatokkal:

● az aláírt nyilatkozatot, melyet a honlapunkon találsz (Gólyáknak > Gólyatábor > Gólyatábori GYIK);
● személyi igazolványt;

● a kitöltött előfeladatsort, melyet a Facebook eseményhez fogunk kitenni;
● jókedvet, játszós ruhát/cipőt, kényelmesebb szabadidőruhát, amit nem sajnálsz, ha véletlenül vizes, koszos, sáros lesz;
● fürdéshez szükséges eszközöket (papucs, törölköző, …);
● Balaton-szettet (fürdőruha, naptej, stb.), valamint előre nem látható rossz idő esetén melegebb ruhát is;
● egy zöld üveges italt, lehetőleg behűtve;
● amennyiben valamilyen gyógyszert szedsz, arról se feledkezz el;
● a táborban az ágynemű biztosított, így arra nem lesz szükséged;
● nem árthat, ha van nálad valamennyi költőpénz is, hiszen a büfében szükséged lehet rá (a büfében csak kártyával és BME kártyával lehet fizetni, amit a Cheers appon keresztül tudtok használni díjmentesen)

A gólyatáborral kapcsolatban további információkat az eseménynél, a gólyacsoportban, illetve a honlap Gólyatábor fülén találtok, valamint kérdés esetén a gólyatábor főszervezőjét is kereshetitek a oroszki.marietta@ttkhk.hu e-mail címen.

Kollégiumi férőhely és szociális ösztöndíj

Az elsőéves BSc és MSc hallgatók kollégiumi férőhely pályázatánál szociális helyzetüket és felvételi pontszámukat vesszük figyelembe. Akik kollégiumi férőhelyre szeretnének pályázni, először a https://kefir.bme.hu címen kell jelentkezniük. A jelentkezés július 22-én 12:00-kor kezdődött, és augusztus 13-ig tudtok jelentkezni az “Elsőféléves jelentkezés” űrlap kitöltésével.

A felvételi pontszám sokatoknak hasonlóan jó, így mindenképpen érdemes szociális alapon is pályázni kollégiumra. A szociális alapú kollégiumi férőhely pályázatok leadási határideje augusztus 6. 23:59, a hiánypótlásra augusztus 12. 23:59-ig van lehetőségetek. A rendszeres szociális ösztöndíj pályázat leadási határideje augusztus 28. 23:59, a hiánypótlási időszak szeptember 9. 23:59-ig tart. A szociális pályázatot (kollégiumhoz is) a mueper.bme.hu oldalon tudjátok leadni. Azért, hogy megkönnyítsük a pályázást Számotokra, tájékoztató fórumot szervezünk az Egyetemi Szociális Bizottsággal 2024. július 31-én (szerdán) 18:00 órakor a Microsoft Teamsen, ahova az alábbi csoportkóddal tudtok belépni: uadskrb.
A kollégiumi felvételi pályázat előzetes eredménye augusztus 16-án, a végleges eredmény pedig augusztus 19-én kerül fel a KEFIR-be.

Ajánljuk figyelmetekbe a gólyahonlapot, amely a www.ttkhk.bme.hu/golya/ címen érhető el. Itt minden fontos információt megtaláltok, amelyek szükségesek az egyetemi élet első lépéseihez. Érdemes a www.csatlakozo.bme.hu oldalon található tájékoztatókat is elolvasni. Tájékozódhattok ezekben a kollégiumi férőhely pályázat leadásának módjáról, valamint a szociális alapú ösztöndíjakról is. Érdemes követni a Facebook oldalunkat is, ahol rendszeresen értesülhettek az aktuális információkról.

Bármilyen kérdés esetén írjatok az info@ttkhk.hu címre, vagy keressetek minket bátran telefonon ezen a számon: 20/435-2482.

Üdvözlettel:

Természettudományi Kar Hallgatói Képviselet